Vandaag
rijden wij van Parowan naar Moab. Dit kan op twee manieren de lange of de korte
manier. De korte is 4 uur rijden en 432 km via de Interstate of de lange, dat is
6 1/2 uur rijden en 537 km, via het Grand Staircase Escalante National Monument
en het Capitol Reef National Park.
De keuze is
al snel gemaakt we nemen de lange route. We rijden vanuit Parowan de 148 op
dwars door het Dixie National Forest, vervolgens de 89 S richting Bryce Canyon,
waar we de Scenic Byway 12 opdraaien die dwars door het Grand Staircase
Escalante en Capitol Reef NP gaat. Deze weg hebben we al eerder gereden een aantal
jaren geleden, maar dan van noord naar zuid. We rijden hem nu andersom. Dit is een van de mooiste wegen in Utah en je ziet hier een overdaad aan allerlei gekleurde rotsen, van bruin, grijs, geel tot diep rood. Het eerste deel van de route hadden we voor onszelf alleen, wel oppassen voor overstekende hertjes en die waren er genoeg. Eenmaal op de 12 werd het iets drukker maar je kon nog heerlijk relaxed rijden.
Onderweg
bij het Kiva Koffeehouse, halverwege Escalante, een bakje koffie gedronken met
een heerlijke koek. Dit is een heel leuk stoppunt met een geweldig uitzicht. We
zijn veel gestopt onderweg, viewpoints zat op deze route.
Rond
een uur of 3 kwamen wij bij het Goblin Valley Statepark aan. De entree voor dit
park is $ 13 per auto. Goblin Valley ofwel de vallei waarin
‘Goblins’ of kabouters staan. Dit zijn paddenstoelvormige, geërodeerde rotsen.
Je mag hier vrij tussendoor rondwandelen.
Het was vandaag een dag met heel veel
temperatuurverschil. Reden we vanmorgen weg met temperaturen rond het
vriespunt, in Goblin Valley was het ruim 28 graden.
We overnachten de komende twee dagen
in Moab, als uitvalsbasis voor Canyonland en Arches.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
x